Menu

Poradnik praktyczny Jak zbudować proste Perpetuum mobile POWER BOX Zbuduj to sam (eko instalacje elektryczne od 100 zł do 5000 zł i szambo z wodą do 5000 zł). Projekty open source. Jak dążyć do osobistego socjalizmu? Jak zbudować osobistą UTOPIĘ!

Nowa 4D BIBLIA OPEN SURCE NIE MAM CZASU NA JABOLE Z AVENGERSAMI ŻYJĘ ALE ŻYJĘ W IZOLACJI JABOLE. Poradnik Perpetuum mobile POWER BOX Zbuduj to sam, miniaturowa elektrownia energii elektrycznej. Politechnika energetyki rezonansu odnawialnej nieskończoności. Projekty open source. Twoja własna elektrownia elektryczna domowa. Uniwersalna techniczna psychologia kobiet i mężczyzn.

Nieudacznicy energetyki, czyli awaryjność co daje prace i wizja przyszłości energetyki

prepetummobile6547

Znam 2 przypadki nieudaczników energetyki 1 z nich to transformatory olejowe bez pompy i filtrów bez wymiany. Są to konstrukcje proste pasywne z olejem bez pompy i filtrów olej jak się zabrudzi jest do wymiany a można go tylko przefiltrować, 2 absurdalny pomysł to zwisające druty na słupach jak na suszarce nie dość że szpecą to stanowią zagrożenie najlepiej jest ciągnąc kabel ziemią. Resztę pomysłów już też znacie jak i normy. Większość tych beznadziejnych norm i projektów się wprowadza tylko po to by zapewnić pracę na rynku pracy. Prawdziwe pomysły nie dają pracy i są bezpieczne i bardzo efektywne. Dlaczego to mówię bo to jest przyczyną częstych awarii i przerw w dostawie energii elektrycznej. Kolejną sprawą to brak stosowania automatycznych i komputerowych przełączników energetycznych w rozdzielniach a stosuje się stare rozwiązania jak będzie przepięcie bezpiecznik do wymiany. Zalecam wszystkim czytającym na dogłębną analizę rynku energetyki dlaczego nie stosuje się foturystycznych cyberpunkowych rozwiązań w energetyce a steampunk odpowiedzi jest prosta 1 strona jest mało awaryjna 2 zaś bardzo. To da wam wiedzę by budować samemu na miarę rozwiązania wolnej energetyki dla siebie tak by nie było awarii. W obecnym świecie króluje nadal średniowiecze i 19 wiek a nie przyszłość i cyberpunk. Tak jest obecnie wszędzie utrzymuje się taki stan by zachowały się relikty bo na reliktach można zarabiać w nieskończoność pieniądze a na nowych rozwiązaniach już nie. Jeśli już nie kabel ziemią to przesył energii elektrycznej falami radiowymi do 100 Hz na odległość bez kabli. A poza tym że bez kabli to przy próbie dołączenia nowego abonęta do sieci nie ma konieczności wyłączania zasilania tej sieci bo wszystko jest na zasadzie bezprzewodowego przesyłu energii wystarczy tylko włącznik bezpieczeństwa odcinający napięcie przy próbie montowania licznika na bezprzewodową elektryczność. Po za tym można też przesyłać informacje nie tylko energię elektryczną czyli 2 w 1 energia elektryczna i telekomunikacja np.: telefon sam się ładuje bez ładowarki i może być ładowarką dla innych urządzeń lub tym czasowym urządzeniem zasilającym nasze odbiorniki. Czyli bezprzewodowa elektryczność większe bezpieczeństwo mało awarii i przerw w dostawie elektryczności. A teraz z innej beczki jaka powinna być energetyka to już opisałem ale jaka po winna być sekcja zasilająca? Sekcja zasilająca powinna być zasilana samymi magnesami i rezonansem elektromagnetycznym z cewką Tesli do wzmocnienia. Czyli operowanie na samej czystej energii bez skazy bez dodatków Czyli rezonator magnetyczny na magnesy stałe lub Elektroniczny silnik EZ spin magnetic motor+rezonator elektromagnetyczny generator kapange+Cewka Tesli= elektrownia ekologiczna http://perpetum.blox.pl/2016/12/Reaktor-lukowy-w-ukladzie-otwartym-i-zamknietym.html

Najgorsze jest to że Ministerstwo woli to co nalega Unia czyli energetyka jądrowa i termojądrowa w przyszłości poza tym historia pokazała że jest to niebezpieczna sprawa nawet z najlepszymi zabezpieczeniami i olewa się fakt że powstają konstrukcje open surce free energy. Jak sekcja końcowa generująca energię elektryczną jest klasyczna bo obrotowa i zamiast siły zewnętrznej przyrody, paliw kopalnych można napędzać energią elektryczną ale ministerstwo ten fakt zignorowało i powiedziało że będzie słuchać się Unii że wszystko mają pod kontrolą. To tylko do czasu jak coś wybuchnie i będzie awaria. Wystarczy to zobaczyć po systemie opieki zdrowotnej w angli i chinach ich standardy są niskie a są wysławiane że są najlepsze na świecie. Tak samo jest z energetyką bo unia tak karze bo ma w tym interes zwyczajnie. Ministerstwo olewa wszystko jak nie atom to znowu węgiel. Rozwiązania komercyjne są tak śmiesznie wydajne i drogie że są tak potrzebne jak psu na bude a je się docenia a nie docenia się tego co jest z ruchu free energy chodzi o magnetyczne i elektromagnetyczne generatory energii elektrycznej które są bardzo wydajne od tego co ma w ustawach UNIA ale to technologia ze szarej strefy i do rządu i tak to dociera jak do ściany.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_j%C4%85drowa#/media/File:Nuclear_power_station.svg

Jest to mapa gdzie energetyka atomowa i termojądrowa się rozwija. Chciał bym apelować do czytelników by stwożyć akcję protestacyjną i petycję do ministerstwa energetyki o całkowitym zakazie energetyki termojądrowej i atomowej w Polsce bo to grozi niebezpieczeństwem. Tam gdzie czarny kolor jest zakaz energetyki atomowej i termojądrowej. O co chodzi chodzi o wprowadzenie takiego demokratycznego prawa które zakaże ale za to zostanie wprowadzona inna technologia generatorów magnetycznych i elektromagnetycznych produkujących energię elektryczną bez zanieczyszczeń próbuje się przepchnąć projekt elektrowni atomowej po cichu wmawiając że to standard światowy i każdy go ma i to 100% ekologia ta energetyka jest tak samo wydajna i szkodliwa jak paliwa kopalne w końcu to inny rodzaj paliwa kopalnego tak samo jak instlacje OZE dodam że sekcja końcowa to prądnica składająca się z magnesów i stali można zparojektować samonapędzający się silnik magnetyczny elektromagnetyczny obrotowy lub rezonasowy z generatorem rezonasowym generującym energię i zwiększajacym napięcie i tylko na tym bazować bo to jest bezpieczne a owe technologie dają tylko prace jakieś grupie ludzi w dodatku narażając nas na zagrożenia. Ci wielcy fizycy od atomu i węgla jednak byli mali i nie znali potegi magnesów czyli końcowej sekcji produkującej energię elektryczną. Ja jestem przeciwnikiem tych technologi i tylko wolna energia free energy rozwiązania są warte stosowania bo są bezpieczne. Przez złe decyzje rządu płacimy my. Żyjemy w demokracji a nie mamy wolnej ręki wyboru jaką chcemy stosować technologię do produkcji energii elektrycznej a narzuca nam się to co proponuje unia i rząd. Powiem tylko tyle ja na choroby nowotworowe i popromiene nie zamierzam chorować i nie zgadzam się na budowe elektrowni jakiej kolwiek która pochłania surowiec z ziemi czy korzysta z pasywnego pozyskiwania energii tu niska sprawność za zalecam stosowania tylko technologi magnesów i elektromagnesów jak i cewki tesli jest bezpieczniejsze i bardziej efektywniejsze.

Dodam że odpalenie procesu termojądrowego i atomowego nie da się w 100% kontrolować przykładem jest czarnobyl i fokushima, hipernowa, supernowa, czarna dziura, kwazar, zwiększona radiacja. A generator magnetyczny czy elektromagnetyczny rezonasowy lub obrotowy można kontrolować regulatorem mocy czyli regulować rezonans lub ilość obrotów co daje przewagę i pełną kontrolę jak i bezpieczeństwo niż technologie preferowane w dodatku ta technologia jest prosta w budowie. Atom i paliwa kopalne więcej wyrządziły zła niż dobra pożytku publicznego.

Po za tym koszty pozyskiwania energii elektrycznej z paliw kopalnych jak odnawialnych źródeł są bardzo drogie i nie opłacalne w porównaniu z rozwiązaniami wolnej energii free energy np.: P.M elektrownia magnetyczna z rezonansem elektromagnetycznym lub elektrownia magnetyczna z elektrownią elektryczną z cewką Tesli tylko te rozwiązania są tanie i bezpieczne ale nie doceniane przez tak zwanych fachowców a traktowane jako amatorskie proste do niczego konstrukcje. Jeśli by opierano na tym energetykę koszty rachunków za energię by drastycznie spadły, były by zwolnienia z pracy automatyzacja i niskie koszty utrzymania jak i cięcie kosztów budżetowych. Ważnym aspektem w budowie elektrowni jest zapewnienie stanowisk pracy a nie wygody i bezpieczeństwa czyli wybór takiej technologi gdzie są cały czas stale ogromne nakłady pracy i pieniędzy nawet jeśli projekt jest nie wydajny ważne jest by była praca na rynku pracy nawet jeśli ona jest niebezpieczna i głupia do tego kiepsko płatna bo zazwyczaj zarządca dba tylko o swoje interesy.

Wybory na świecie można porównać do energetyki. Nasz wybór polega tylko na wybraniu kandydata z listy i oddaniu na niego głosu na tym kończą się nasze wybory demokratyczne jak rząd dojdzie do władzy robi co chce i wprowadza swoje widzi misie na świecie standardy. Porostu nie mamy na nic wpływu a jedynie tylko na wybór kandydata z listy do urny wyborczej reszta dzieje się wg: uznania wybranych bez konsultacji z ludźmi. Czemu o tym mówię bo ludzie też mają wybór i prawo głosu jaką chcą technologię energetyczną i ile chcą płacić za energię a nie decyduje za nas ministerstwo i rząd, firma czy korporacja bo to dla nich na rękę bo oni mają z tego kasę. Cała struktura ma konstrukcję siatki powiązań nepotyzm. Przykładem widzi misie jest budowanie kolejnych elektrowni OZE, Tokamaków, elektrowni na paliwa kopalne bez naszej zgody i do tego badania. A prawdziwa dobra technologia uważana za nieskuteczną i mało efektywną chowana do szuflady.

Kończąc ten artykuł nasza światowa energetyka jest budowana tylko na pokaz a nie na efektywność mam na myśli że mała elektrownia mieszcząca się w garażu jest w stanie zasilić całą planetę bo magnesów nie da się obciążyć tak bardzo że stracą swoje właściwości magnetyczne generujące napięcie elektryczne. Po za pokazywaniem siły pieniężnej i energetycznej jest walka o abonenta. Technicznie nie ma to znaczenia jakiej wielkości jest generator liczy się siła magnesów i elektromagnesów. Lobby narzucają normy i z tym wysokie koszty utrzymania by nie zostać wykluczonym z rynku który rzekomo jest wolny. Tak naprawdę każdy może produkować w domu energię elektryczną i ją sprzedawać do sieci i mieć dla siebie co uśmierciło by Lobby. Technologia dozwolona w ustawie prawa energetycznego do produkcji energii elektrycznej jest technologią kamienia łupanego. Bo jej rzekoma efektywność zależy od wielkości fizycznej i ogromnej inwestycji finansowej bo komuś daje prace skreślają pomysły i osoby, tych którzy chcą też zarabiać ale nie planują budowy wielkiej elektrowni i wielkiej inwestycji a chcą zbudować coś małego co powoduje że normy są takie że ich skreśla z rynku pracy. Trzeba pamiętać że magnesy są niewyczerpalnym źródłem energii elektrycznej w połączeniu z elektromagnesami. Ale te moc można ograniczyć technikom cyfrową lub wymyśloną skalom opracowaną przez lobbystów w celu ochrony wpływów na rynku i wprowadzaniu dziwnego prawa i norm powodujących zwiększanie kosztów inwestycji tylko po to by zapewnić komuś pracę i zablokować kogoś kto startuje z minimalnymi aktywami finansowymi w inwestycji co zagrozi inwestorom lobbującym własny biznes z dużymi aktywami finansowymi. Jeśli jest lobbing energetyczny w kapitaliźmie to nie istnieje wolny rynek a jest tylko w teorii. Wolny rynek blokują osoby mające spore dochody z skarbu państwa jeśli one zakładają prywatne firmy na koszt państwa kradnąc pieniądze podatników blokują skutecznie wolny rynek czyli nepotyzm i ustawki polityczno biznesowe czyli lobbing wystarczy przeczytać większość ustaw jeśli chcemy być producentami energii elektrycznej to tam są dozwolone technologie a opisana technologia nie więc jest zakazana przez ustawę i dla niej nie istnieje w teorii a to co nie istnieje w teorii to nie istnieje w praktyce a praktyka i teoria to nie to samo. Bo teorie można sobie wymyślać jakie się chce, tak samo technologię. I dlatego wolnego rynku nie ma, do tego poza ustawami dojdą ogromne podatki, wymogi techniczne, certyfikaty, zezwolenia, tylko po to by orzywić gospodarkę i dać pracę komuś a firmy 1 osobowe w obecnym świecie nie mają prawa bytu i istnienia w szczególności jeśli chcą oszczędzać na inwestycji. Więc P.M w energetyce jest zakazane jako firma 1 osobowa może pewnie to stosować tylko firma lobujaca rynek jeśli zmieni trendy.

Także można zapomnieć o firmie 1 osobowej do 1 miliona zł lub mniej na samo założenie. Bo wygryzie nas ktoś kto ma dostęp do pieniędzy podatników i wprowadzi nisze cenny u siebie od nas i już zyskuje naszych abonentów dla siebie a po czasie znowu podwyżki a mała firma idzie z dymem. Duże firmy stosują ciekawy mechanizm są jak gady dostosowują się do warunków. Kiedy są słabe oferują korzystne niskie warunki czyli niski abonament kiedy rosną w siłę i mają komplet abonentów rośnie cenna abonamentu. Trzeba by było sprzedawać po stałej cenie takiej która jest nie za wysoka i nie za niska. Ale i tu duże firmy też nas oszukają i poprzez manipulacje zamkniemy biznes bo się nie opłaca. Ludzie są frajerami bez wartości idą tam gdzie jest wysoka jakość i niska cena, zachowują się jak roboty. Przyszłość jest tylko dla dużych firm nie dla małych dopiero zaczynających.

Tylko magnetyzm magnesów stałych, elektromagnesów, elektrostatyki i produkcji magnesów stałych jest przyszłością do taniej nieskończonej energetyki energii elektrycznej inne rozwiązania są wadliwe i ciężkie do opanowania. Reszta to elektronika. Inwestorzy ładują masę pieniędzy w projekty z których powstaje historia a te projekty po czasie idą do lamusa i decydują się na dobre rozwiązanie dopiero po czasie porażek, ja mam nad innymi przewagę technologiczną co zamieni się w fortunę poprzez działania typu start-up i metodę małych kroków w biznesie energetycznym do tego niskie koszty inwestycji wdrożenia. A reszta wyda na drogie rozwiązania znane tylko z reklam że są potężne. Tesla stworzył pojęcie Szejk energetyczny elektryczny nieskończoności czyli osoba wiecznie bogata i bogacąca się niskimi nakładami pracy start-up od 0 do szejka energetycznego nieskończoności.

Przykładem jest rezonator energetyczny na magnesy stałe i elektromagnesy z cewkami wysokiego napięcia do produkcji energii elektrycznej dla odbiorników. Przykładem jest tego że większość znanych nam technik i technologi jest do lamusa znaczy to są to relikty naszej historii nieudolności w myśleniu jeśli chodzi o pozyskiwanie energii elektrycznej. Większość standardów IEEE jest do aktualizacji lub do lamusa. Poznając zasadę działania rezonatora energetycznego na magnesy stałe i elektromagnesy idziemy w nowy etap ery technologicznej. Ery bez paliw kopalnych, OZE a pozyskiwania energii z magnesów i elektromagnesów gdzie elektromagnes i magnes stały jest na wagę złota. Nasza historia cywilizacji opiera się o próby i błędy tak się nie zbuduje cywilizacji. Potrzebny jest konkretny plan wiedzy i działania. Przykładem jest prosty rezonator energetyczny magnetyczno elektromagnetyczny do produkcji energii elektrycznej. Czemu jest doskonały bo nie ma części rotujących. Działa w oparciu o rezonans drgania jak w gitarze. Nigdy się nie zniszczy morze być bezpośrednim zasilaniem dla odbiorników i pojazdów elektrycznych w porównaniu z innymi nie udolnymi technologiami jest prosty i nieśmiertelny.

Kolejnym przykładem nie udolności firm bo kasa się liczy jest samochód elektryczny na baterie np.: Tesla i inne ją naśladujące firmy. Z rezonatorem energetycznym pojazdy elektryczne mają nie ograniczony zasięg i możliwości mocy. Ale widać lepiej zarabiać i oszczędzać na kupujących do tego wymagać wysokich cen za te pojazdy.

Dzisiejsze pojęcie nauki jest dosyć płytkie i opiera się tylko na tym co zostało stworzone przez przyrodę a nie wymyśla się teorii nowych popartymi dowodami np.: badaniami naukowymi w praktyce a nie tylko na pergaminie opisując wzorami. Nauka bazuje tylko na tym co może zbadać a nie co może od nowa na nowo stworzyć. Mamy zbyt sztywne myślenie. Bazujemy na nauce a raczej na inżynierii odwrotnej a to nie nauka a pusta logika. Jeśli chodzi o przyrodę wszystko zależy jak do tego podejść na pewno nie bazując na bardzo prostych zjawiskach praktycznie wszystko co znamy jest w przyrodzie ale pewnych zjawisk nie ma a są więc warto te zjawiska badać i stosować w nowych technologiach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Poradnik praktyczny Jak zbudować proste Perpetuum mobile POWER BOX Zbuduj to sam (eko instalacje elektryczne od 100 zł do 5000 zł i szambo z wodą do 5000 zł). Projekty open source. Jak dążyć do osobistego socjalizmu? Jak zbudować osobistą UTOPIĘ!
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci